Calendar colectare deseuri

Calendar colectare deseuri

Calendarele sunt personalizate pentru fiecare zonă a municipiului Mediaş şi a celorlalte localităţi în care ECO-SAL prestează servicii de salubritate. Pentru a evita decalările de program și a menține curățenia în jurul locuințelor vă rugăm să respectaţi calendarul.

Vă rugăm să consultaţi şi Hotărârea privind stabilirea unor măsuri tehnico-administrative pentru gestionarea deşeurilor provenite din constructii.

Click pe calendar pentru a-l deschide la dimensiuni mai mari.

 

 Calendar cartier Centru blocuri  

Calendar cartier Vitrometan blocuri
Calendar cartier Dupa Zid blocuri  
Calendar cartier Gura Campului blocuri  
Calendar cartier Gloria blocuri  
Calendar colectare Medias case – LUNI

Strazi: Alexandru Vlahuță, Andrei Mureşanu, Anton Pann, Arinului, Aviatorilor, Augustin Vancea, Aurel Vlaicu, Aurel Mititelu, Aviaţiei, Avram Iancu, Axente Sever, Brateiului, Brazilor, Canton CFR, Dârstei, Dealul Furcilor, Doctor Octavian Fodor, Nicolae Filipescu, Graia de Jos, Griviţei, Henri Coandă, I.C.Brătianu, Ion Corvin, Ioan Raţiu, Izvorului, L. Topeltinus, Lucian Blaga, Luncii, Mihai Eminescu, Malului, Mărăşeşti, Mathias Milles, Memorandist Roman, Michael Weiss, Mureş, Nicolae Drăgan, Pârâului, Păcii, Pădurii, Panait Cerna, Petru Maior, Petroliştilor, Pictor Aman, Piloţilor, Protopop Moldovan, Sondorilor, Şerban Vodă, Stăvilarilor, Timiş, Traian Vuia, Trandafirilor, Viorelelor, Vlad Ţepeş

Calendar colectare Medias case – MARTI

Strazi: Aron Cotruş, Alunului, Andrei Şaguna, Angărul de Jos, Angărul de Sus, Armurierilor, Badea Cîrţan, Baia de Nisip, Barajului, Bâlea, Bicaz, Brădet, Caraiman, Castelului, Cireşilor, Cloşca, Cristalului, Cuza Vodă, Decebal, După Zid, Episcop Ioan Bob, Fântânii, Gorunului, Gheţii, Graia de Sus, Grigore Alexandrescu, Hermann Oberth, Hotar Brașoveana, Hotar Fukuschdorf, Hotar Palvajdahazi, Iasomiei, Iazului, Ilarie Chendi, Ighișului, Ioan Slavici, Inginer Jakab Elek, Ion Creangă, Ioan Raica, Ighişului, Jiului, Mihail Kogălniceanu, Lalelelor, Liviu Rebreanu, Magnoliei, Măgheranului, Măceşilor, Măgurei, Măierenilor, Mărţişorului, Merişorului, Mestecăniş, Morii de Scoarţă, Moşnei, Nicolae Iorga, Nisipului, Nuferilor, Orizont, Păducelului, Piaţa R. Ferdinand I, Perilor, Petofi Şandor, Piatra Craiului, Pilot Nicolae Sebastian Marian, Pinului, Pompierilor, Preot George Surdu, Protopop Petru Boeriu, Protopop Valeriu Stoian, Răchitei, Rora Mică, Salcâmilor, Şcolii, Şerpuită, Sibiului, Socului, St.L.Roth, Stejarului, Sticlei, Teba, Teilor, Tisei, Traian, Tudor Vladimirescu, Unirii, Valea Adâncă, Vulcan, Vişinilor

 
Calendar colectare Medias case – MIERCURI

Strazi: Alexandru Papiu Ilarian, Amurgului, Aron Pumnul, Azilului, Baznei, Bisericii, Bran, Cardinal Iuliu Hossu, Câmpul de Jos, Ceahlău, Cicoarei, Ciocârliei, Codrului, Colinei, Dealu Cucului, Dealului, Dimineţii, Doctor Babeș, Dumbrăvii, Emil Racoviţă, Episcop Ioan Suciu, Foişorului, Fundătura Policlinicii, George Enescu, Gheorghe Doja, George Popa, George Togan, General Ludwig Fabini, Ghioceilor, Gloria, Grădinarilor, Greweln, Haţeg, Hula Nouă, Hula Veche, I.G.Duca, Ion Agârbiceanu, Johannes Honterus, Legheş, Livezii, Luceafărului, Maialului, Margaretelor, Marţian Negrea, Merilor, Micu Klein, Mihai Viteazu, Movilei, Muscelului, Nucului, Pe Cetate, Perşani, Petru Rareş, Pilot Lucian Cristian Husdup, Piscului, Porumbelelor, Primăverii, Prunului, Rodnei, Rucăr, Simion Bărnuţiu, Sălcilor, Şipoțele, Şt.O.Iosif, Stadionului, Ştrandului, Strugurilor, Toamnei, Turnului, Vâlcelii, Vasile Pârvan, Verii, Viilor, Vinului, Viţei, Wewern, Zorilor, 1 Decembrie

 
Calendar colectare Medias case – JOI

Strazi: Academician Ioan Moraru, Avram Zenovie, Ciprian Porumbescu, Căpşunilor, Carpaţi, Carpenului, Castanilor, Christian Scheseus, C-tin Brâncoveanu, Crişan, Cronicar Neculce, Fagului, Frasinului, Fundătura Plopului, George Coşbuc, George Porea, George Topârceanu, Gheorghe Pop de Băseşti, Horia, Intrarea Prahovei, Marin Ciortea, Mică, Michael Ambrosi , Miron Costin, Nicolae Titulescu, Octavian Goga, Oituz, Panorama, Pictor Nicolae Grigorescu, Păstorilor de Jos, Pericles Svoronos, Plevnei, Plopului, Ștefan Bathory, Târnavei, Titu Maiorescu, Toma Ionescu, Ulmului, Virgil Popoviciu

 
Calendar colectare Medias case – VINERI

Strazi: Alexandru Cel Bun, Anton Cehov, Baron Von Stromberg, Bârsei, Bucegi, Buzdului, Călugăreni, Costel Totan, Daniel Thellmann, Dealul Florilor, Făgăraş, Fântânele, Frații Buzești, Ion Budai Deleanu, George Bacovia, Gheorghe Şincai, Gheorghe Lazăr, Ghimbav, Gorăslău, Gravorilor, Iacob Pisso, Iuliu Maniu, Joseph Klinger, Liliacului, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Alexandru Sterca Suluţiu, Neajlov, Negoiu, Nicolae Teclu, Parâng, Posada, Profesor Ștefan Manciulea, Prislop, Râşnov, Rubinului, Şelimbăr, Şesului, Şlefuitorilor, Ştefan cel Mare, Tâmpa, Timotei Cipariu, Târgului, Titel Petrescu, Visarion Roman, 9 Mai

 
Calendar colectare Copsa Mica – Blocuri  
Calendar colectare Copsa Mica – Case  
Calendar colectare Dumbraveni – blocuri  
Calendar colectare Dumbraveni – Luni  
Calendar colectare Dumbraveni – Marti
Calendar colectare  Ernea  
Calendar colectare Şaroş pe Târnave